Aiz kases ar rozā lentīti pie krūts.

10.05.2014

Vairāki uzņēmumi Latvijā iesaistījušies krūts veselības informatīvajā kampaņā „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, lai vairotu sabiedrības informētību par regulāru krūts veselības pārbaužu nepieciešamību. Rozā lentītes mēnesī – maijā – „Lauma Lingerie” veikalu darbinieces un „Apsara” tējnīcas darbinieki nēsās pie krūts piespraustas rozā lentītes. Tāpat šajās vietās būs pieejami arī informatīvie materiāli par krūts veselību.

Viens no krūts vēža pacientu atbalsta simboliem pasaulē ir rozā lentīte, kas simbolizē izpratni un atbalstu krūts vēža skartajiem cilvēkiem. Latvijā, lai būtu kopā ar sievietēm, kuras ir skārusi šī diagnoze, jau ceturto gadu maija beigās tiek rīkots rozā lentītes draudzības gājiens „Ejam kopā, lai dzīvotu!” Šī pasākuma ietvaros ikviens ir aicināts pievienoties rozā lentītes kustībai un maija mēnesī pie apģērba nēsāt šo rozā simboliku.

Maija mēnesī vairāki uzņēmumi iesaistījušies kampaņā „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ar mērķi informēt pēc iespējas vairāk sievietes par krūts veselības pārbaužu nepieciešamību. Kampaņas informatīvos materiālus saņems vairāk nekā 18 000 AVON kosmētikas konsultantes un klientes Latvijā. Ar TENA atbalstu sievietes tiks mudinātas krūts veselības pārbaudēm, nodrošinot informāciju uz produkta iepakojumiem. Vairāk nekā 15 000 avīzes „Lai dzīvotu”, kurās apkopota būtiskākā informācija par krūts veselību, pieejamas Latvijas Pasta nodaļās.

Sievietes veselība ir dārgums. Ikvienai sievietei ir jāsadzird aicinājums pārbaudīt krūšu veselību. Ir svarīgi, lai Latvijā sievietēm laicīgi tiktu diagnosticēts un ārstēts krūts vēzis. Mūsu sievietēm ir jādzīvo un jābūt kopā ar mums.

Pateicoties vides reklāmu kompānijas JCDeaux, kā arī AS Pasažieru vilciens atbalstam, maija mēnesī informatīvie plakāti ir redzami visā Latvijā.

Ar televīziju LTV1, LTV7, OTV, Re:TV un kinoteātru Citadele, Cinamon, Multikino, Balle (Liepāja), Silver Screen Rēzekne; Silver Screen Daugavpils; Kino Rio (Ventspils) atbalstu maija mēnesī tiek pārraidīts kampaņas reklāmas klips.

Nav svarīgi, vai esi viens, esat domubiedru grupa vai uzņēmums, iesaistieties rozā lentītes mēnesī! Šādi varam izrādīt savu atbalstu un parādīt, ka mums rūp citi cilvēki!

Jau ceturto gadu pēc kārtas krūts vēža pacientu atbalsta biedrība „Vita” sadarbībā ar „Latvijas Basketbola savienību” organizē krūts veselības informatīvo kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”.  Plašāka informācija par krūts veselību www.pārbaudikrūtis.lv

la.lv

Foto-Fotolia